MŠ Šebetov zahájila školní rok v novém kabátku

administrator článek

Letos o prázdninách bylo v mateřské škole skutečně rušno. Děti zde vystřídali zedníci a řemeslníci, kteří měli plné ruce práce. Budova mateřské školy, která slouží už téměř 40 let, značně zestárla a bylo třeba pustit se do její obnovy. A kdy jindy, než právě o prázdninách.
Nejdříve se začalo pracovat na obnově koupelny a toalet. V prvním patře, které využívá ke svým činnostem také školní družina, byla přidána umyvadla a nové obklady, aby koupelna vyhovovala přísným hygienickým předpisům a normám. Ze stejného důvodu byla obnovena podlaha výdejny náležící ke školní jídelně. Práce pokračovaly také ve vstupní hale a nad schodištěm vedoucím do druhého patra. Zde byla přemalována ještě původní značně zašlá tapeta bílou barvou, stejně jako strop. Tento zásah chodbu opticky zvětšil, zesvětlil
a především pročistil.

Celé budovy se dotkla také výměna oken, která nebyla jednoduchou záležitostí. Oken je v budově MŠ nespočet, i přesto ale tato výměna byla úspěšně dokončena ještě v době letních prázdnin. Nejenom že jsou okna dalším prvkem zlepšující budovu vzhledově, ale jsou díky výklopnému otevírání bezpečnější pro děti a především nám budou vnitřní prostory spolehlivě izolovat od zimy, což u starých oken již nebylo možné vzhledem k jejich stáří a opotřebení.
Konečně se dostáváme také k samotnému přízemí MŠ. Zde byla také ve třídě, školní kuchyni a ostatních místnostech kompletně vyměněna okna. Současně pak probíhala rekonstrukce koupelny, která se dočkala nové podlahy, obkladů, umyvadel i toalet a na závěr byla nově vymalována. K dalšímu pohodlí dětí a zlepšení v oblasti vybavení došlo také díky nákupu nových lehátek k odpolednímu odpočinku.

Našim cílem je zlepšovat nejen hygienické zázemí a vybavenost MŠ, ale také vytvářet podnětné prostředí pro děti. V tomto duchu tedy na závěr rekonstrukce byla vytvořena tři nová centra aktivit ve třídě – pracovní koutek pro předškoláky s vhodnými pomůckami
a materiály, dětský obchůdek a kuchyňka. Pořízen byl také nový nábytek, který vytváří zázemí pro učitele, jejich didaktické pomůcky a jiné materiály a úložné boxy pro ukládání prací dětí vhodných do portfolií.

Provedené změny v MŠ nás velmi těší, stejně jako fakt, že kapacita školy je v letošním roce naplněna. A tak si nezbývá než přát, aby byly děti v mateřské škole spokojené, byla pro ně příjemným, bezpečným a podnětným místem, které se bude i nadále zlepšovat a posouvat kupředu.