Režim dne

6.30     –    9.30
Hry a činnosti dle zájmu dětí

• v tuto dobu se děti scházejí, mají možnost používat hračky dle svého výběru
  • s dětmi se vítáme pozdravem
  • od této doby probíhají během celého dopoledne hry a činnosti podle volby dětí tzv. spontánní (dle výběru dětí) a současně řízené (plánované učitelkou)
  • pohybová aktivita –řízená (plánovaná učitelkou – zdravotní cviky) a spontánní – dle zájmu dětí – odrážedla, prolézačky, trampolína, TV nářadí, pohybové hry organizované dětmi….
  • Hygiena
  • Dopolední svačinka –děti svačí postupně dle potřeby – v rozmezí od 8.30 do 9.00

9.30     –   11.30
Příprava na pobyt venku, pobyt venku

• Pobyt venku většinou trávíme na školní zahradě. V zimních měsících máme možnost bobovat na našem vytvořeném svahu na školní zahradě.
  • Poznáváme okolí MŠ – plánujeme vycházky do blízkého lesa, k rybníku, okolo celé obce.

11.30    – 12.15
Příprava na oběd, oběd

• podporujeme samostatnost dětí – prostírají připravují příbory, samy si nalévají polévku (výjimku tvoří malé nejmenší, které ale umí požádat o pomoc)
  • přináší si skleničky s nápojem, přináší si hlavní chod od vydávacího okénka. Po jídle si uklidí svoje místo.
  • osobní hygiena, čištění zubů
  • převlékání, příprava na odpočinek

12.15    – 14.15
Odpočinek